środa, 18 stycznia 2017 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Central  RSS
Panattoni wybuduje duże centrum dystrybucyjne dla HM

Dodano: 17.01.2017 11:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W lutym 2017 r. Panattoni Europe rozpocznie budowę Centrum dystrybucyjnego dla firmy odzieżowej H&M. Obiekt o powierzchni ponad 30 tys. m kw. powstanie w Grodzisku Mazowieckim.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Prywatny biznes - sukcesja i ekspansja - debata w Katowicach

Dodano: 17.01.2017 10:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W czwartek, 19 stycznia, w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, odbędzie się debata nt. wyzwań rozwojowych stojących przed prywatnym biznesem w Polsce.

Tagi: Central
Źródło: praca.wnp.pl

Więcej niż 20 proc. Rosjan dostaje część pensji „na lewo”

Dodano: 16.01.2017 13:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Więcej niż co piąty pracujący Rosjanin dostaje przynajmniej część wynagrodzenia „na lewo”, wynika z sondażu przeprowadzonego przez Rosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (VTsIOM).

Źródło: www.pb.pl

Eksperci z USA sprawdzili ochronę polskiego reaktora Maria

Dodano: 16.01.2017 9:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W Polsce przebywała delegacja ekspertów ds. bezpieczeństwa jądrowego ze Stanów Zjednoczonych. W trakcie wizyty eksperci sprawdzali zabezpieczenia związane z ochroną fizyczną reaktora Maria w Narodowym Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), w którym planowane jest rozpoczęcie naświetlania tarcz zawierających wysokowzbogacony uran pochodzący z USA. Posłużą one do produkcji radioizotopów stosowanych w medycynie.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Czechy szykują się na walkę z rosyjską propagandą w czasie wyborów

Dodano: 13.01.2017 20:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Czeski rząd powołał Centrum Przeciwko Terroryzmowi i Zagrożeniom Hybrydowym, którego zadaniem będzie walka z rosyjską propagandą i dezinformacją, które mogłyby wpłynąć na wynik wyborów - powiedziała w wywiadzie dla agencji AP koordynatorka ośrodka.

Tagi: Central
Źródło: forsal.pl

Czechy szykują się na walkę z rosyjską propagandą w czasie wyborów.

Dodano: 13.01.2017 20:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Czeski rząd powołał Centrum Przeciwko Terroryzmowi i Zagrożeniom Hybrydowym, którego zadaniem będzie walka z rosyjską propagandą i dezinformacją, które mogłyby wpłynąć na wynik wyborów - powiedziała w wywiadzie dla agencji AP koordynatorka ośrodka.

Tagi: Central
Źródło: forsal.pl

Przewoźnicy wciąż niepewni odnośnie ryczałtów za noclegi kierowców

Dodano: 13.01.2017 9:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego przedsiębiorcy transportowi odetchnęli z ulgą, bowiem oddalone zostało widmo wypłat idących być może w miliardy złotych, zaległych odszkodowań dla kierowców. Nadal jednak nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób należy rozliczać zwrot kosztów za podróż służbową kierowcy - ocenia Centrum Rozliczania Kierowców.

Tagi: Central
Źródło: logistyka.wnp.pl

Jacek Janiszek nowym prezesem Zakładów Azotowych Puławy

Dodano: 12.01.2017 17:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Rada Nadzorcza Puław odwołała ze stanowiska prezesa Mariusza Bobera, nowym szefem spółki została dotychczasowy wiceprezes Jacek Janiszek. Tym samym zarzucona została koncepcja unii personalnej na stanowiskach prezesa Grupy Azoty i zakładów w Puławach.Odwołanie Bobera to nie jedyna zmiana w zarządzie największej spółki wchodzącej w skład Grupy Azoty. Rada odwołała bowiem także z funkcji wiceprezesa Zbigniewa Gagata.

Jak wynika z komunikatu, Jacek Janiszek został powołany na czas wspólnej trzyletniej kadencji zarządu, trwającej od 5 kwietnia 2016 roku. Czwartkowa uchwała Rady Nadzorczej weszła w życie z dniem podjęcia.

W zarządzie pozostali także wiceprezes Krzysztof Homenda (odpowiedzialny za sprawy finansowe i handlowe), oraz Andrzej Skwarek (odpowiada za kwestie produkcji, technologii i rozwoju).

Zmiany w Puławach nie są niespodzianką. Należy pamiętać, że w połowie grudnia z posady szefa największej polskiej firmy chemicznej Grupy Azoty, a będącej właścicielem Puław, został odwołany prezes Mariusz Bober. Zastąpił go Wojciech Wardecki, prezes zakałdów chemicznych w Policach.

Ponieważ Bober łączył funkcję prezes Azotów i Puław, wydawało się że zmiany w tych ostatnich będą tylko kwestią czasu. Jak okazało się doszło do nich w czwartek.

Odwołanie Bobera i mianowanie Janiszka oznacza, że ponownie stanowiska prezesów Azotów i Puław są rozdzielone. Unia personalna miała sporo zalet. Jedną z największych było uspokojenie nastrojów społecznych w Grupie Azoty. W przeszłości bowiem niektóre organizacje związkowe z Puław, wręcz wskazywały jakie osoby widziałyby na stanowisku szefa firmy. Nie trzeba dodawać, że nie pracownikom z innych spółek nie przypadało to do gustu. Jednak teraz funkcje szefów obu firm zostały ponownie oddzielone.

Nowy szef Puław to osoba w spółce dobrze znana. Z firmą związana od wielu lat.

W latach 1996 – 2008 Janiszek pełnił w Pułąwach różne funkcje kierownicze: m.in. dyrektora Departamentu Organizacji Korporacyjnej, kierownika Centrum Energetycznego,kierownika Zmiany Centrum Energetycznego, zastępca kierownika Zakładu Energetycznego ds. technicznych, kierownik zmiany Zakładu Elektrociepłowni, a wcześniej specjalisty technologa ds. kotłów.

W latach 2008-2016 pracował poza spółką m.in. był prezesem SIM Spółka Inżynierów,

Wykształcenie nowego prezesa to:

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, studia podyplomowe: zarządzanie przedsiębiorstwem na wspólnym rynku europejskim; Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, studia podyplomowe: energetyka cieplna; Politechnika Łódzka, studia podyplomowe: Bezpieczeństwo procesów przemysłowych w dużych zakładach chemicznych; Wyższa Szkoła Inżynierska w Radomiu, Organizacja i technika transportu.

Źródło: chemia.wnp.pl

Innowacyjne projekty polskich pociągów z dodatkowym wsparciem

Dodano: 12.01.2017 10:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Trzynaście projektów dotyczących innowacji w zakresie taboru szynowego otrzyma łącznie 157 mln zł. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu w ramach programu sektorowego INNOTABOR.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Atende wybiera na siedzibę Centrum Praskie Koneser

Dodano: 11.01.2017 18:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Spółka Atende wynajęła 2 158 mkw. powierzchni biurowej brutto w Centrum Praskim Koneser, zlokalizowanym przy ulicy Ząbkowskiej na warszawskiej Pradze.

Źródło: it.wnp.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone