piątek, 19 października 2018 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Finansowych  RSS
Przeliczanie kosztów zagranicznej podróży służbowej przedsiębiorcy

Dodano: 16.10.2018 13:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 29 (1000) z dnia 10.10.2018 r.
Do przeliczenia wartości diet należy zastosować średni kurs waluty obcej ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu. (...) Przepisy nie zabraniają ujmowania w dowodach wewnętrznych faktów odbycia podróży służbowych w sposób łączący kilka zdarzeń ze sobą. Nie zobowiązują też do wystawienia tego dowodu odrębnie do każdej podróży. Zatem podatnik może ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów wartość diet z tytułu zagranicznej podróży służbowej na koniec miesiąca, sporządzając jeden dowód wewnętrzny

Źródło: https:

Kalendarium ISBnews

Dodano: 11.10.2018 10:01 | 6 odsłon | 0 komentarzy
--09:00: Konferencja prasowa Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE oraz Narodowego Pośrednika Finansowego Programu COSME "Rekordowa umowa polskiego pośrednika programów UE"

Źródło: inwestycje.pl

Drozd (Echo Investment): Rynek deweloperów będzie się teraz konsolidował, a duzi gracze, kosztem małych, powiększać będą udział w rynku

Dodano: 11.10.2018 9:02 | 6 odsłon | 0 komentarzy
Z Maciejem Drozdem, Wiceprezesem ds. Finansowych Echo Investment SA o emisji obligacji, sytuacji finansowej spółki, najważniejszych projektach, jak Browary Warszawskie czy katowickie Libero, a także o mieszkaniach na wynajem, rozmawia Magdalena Szafran.

Źródło: inwestycje.pl

Usługi budowlane świadczone przez podwykonawcę w PKPiR

Dodano: 10.10.2018 12:30 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 26 (997) z dnia 10.09.2018 r.
Przepisy w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów nakładają obowiązek sporządzenia opisu do materiałów dostarczonych przed otrzymaniem faktury oraz obowiązek ich wpisania do księgi niezwłocznie po ich otrzymaniu. Zasada ta ma również odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do zakupionych usług podwykonawców stanowiących główny element wyrobu gotowego (wykonanej usługi) wpisywanych w kolumnie 10 "Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu". Zatem, w przypadku wykonania takiej usługi, która nie została jeszcze potwierdzona fakturą, należy sporządzić jej opis.

Źródło: https:

Korygowanie faktur zaliczkowych, na których nie podano terminu zapłaty

Dodano: 10.10.2018 7:31 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 29 (1000) z dnia 10.10.2018 r.
Pomimo, iż brak informacji o dacie faktycznej zapłaty zaliczki przez kontrahenta nie powoduje konieczności wystawienia faktury korygującej, to jednak w celu precyzyjnego określenia momentu powstania obowiązku podatkowego podatnik może wystawić fakturę korygującą do wystawionej wcześniej faktury i wskazać w niej datę dokonania płatności zaliczkowej przez kontrahenta.

Źródło: https:

Niższy VAT pomoże e-prasie i e-bookom

Dodano: 08.10.2018 10:30 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Zapowiedź obniżenia stawek VAT na prasę i książki elektroniczne do poziomu stosowanego dla wydawnictw papierowych to dobra wiadomość dla obu rynków. Czy ten impuls okaże się wystarczająco silny, by jego skutki poprawiły sytuację wydawców, przekonamy się w przyszłym roku. Furtkę do obniżenia VAT otworzyła unijna Rada ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN), przyjmując dyrektywę umożliwiającą taki ruch państwom członkowskim. Warszawa chce z tego skorzystać.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Generali z Laurem Pośredników Finansowych [Faramuszki]

Dodano: 04.10.2018 7:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Generali drugi rok z rzędu otrzymało Laur Pośredników Finansowych. Ubezpieczyciel zajął drugie miejsce w kategorii firm ubezpieczeniowych. (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Finansowych żniw deweloperów mieszkaniowych ciąg dalszy

Dodano: 03.10.2018 6:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Bieżący sezon publikacji półrocznych wyników finansowych spółek notowanych na GPW w większości przypadków potwierdził bardzo dobrą passę zyskowności deweloperów mieszkaniowych.

Źródło: forsal.pl

Wycena kosztu poniesionego w walucie obcej w trakcie podróży służbowej pracownika

Dodano: 02.10.2018 12:31 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 28 (999) z dnia 01.10.2018 r.
Koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu. (...) Do przeliczenia na złote kosztu noclegu, poniesionego w trakcie zagranicznej podróży służbowej pracownika, udokumentowanego fakturą wystawioną na spółkę w walucie obcej (w celu ujęcia jej w kosztach podatkowych), należy przyjąć średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia tej faktury.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone