poniedziałek, 29 maja 2017 r.  Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Wiadomości z tagiem Gospodarczego  RSS
Chemia coraz bliżej klienta

Dodano: 28.05.2017 8:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Chemia w Polsce ma potencjał rozwojowy, ale żeby umocnić pozycję musi bardziej koncentrować się na specjalizacji i innowacjach. Tym bardziej, że chemia europejska, z różnych powodów, także regulacyjnych, traci pozycję w świecie. To wnioski płynące z debaty „Przemysł chemiczny” podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: chemia.wnp.pl

Nauka dla przemysłu - nadchodzą zmiany

Dodano: 26.05.2017 9:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Tak zatytułowany był jeden z paneli dyskusyjnych ostatniego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jego uczestnicy dzielili się nadziejami i obawami związanymi z planami powołania Narodowego Instytutu Technologicznego.

Źródło: it.wnp.pl

IV rewolucja przemysłowa - nasza współczesność - retransmisja debaty na EEC 2017

Dodano: 24.05.2017 16:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Szanse i pułapki, jakie niesie digitalizacja gospodarki stały się głównym tematem sesji „IV rewolucja przemysłowa - nasza współczesność” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Większość panelistów wyraźnie wskazywała możliwości, jakie zapowiada nadchodząca zmiana technologiczna. Przy czym dotknie ona nie tyle samego przemysłu, co, za jego pośrednictwem, wszystkich sfer naszego życia. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wydarzenia.

Źródło: it.wnp.pl

Niezależna, solidarna i bardziej zielona - taka powinna być europejska energetyka?

Dodano: 24.05.2017 10:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wizja europejskiej energetyki jest nadal polem sporu i wciąż nieosiągalnego kompromisu. Różnic nie tuszowano także podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Stanowisko polskiego rządu zostało skonfrontowane z aktualną "doktryną klimatyczną" UE. Otwarcie mówiono o roli węgla w energetyce - malejącej w zachodniej Europie i stabilnej w Polsce.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Łatwo już było. Sektor BPO/SSC przed nowymi wyzwaniami

Dodano: 24.05.2017 9:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sektor usług dla biznesu w Polsce ma przed sobą ciekawe perspektywy rozwoju. Jednym z jego faktorów w najbliższym czasie może okazać się Brexit, który według ekspertów wygeneruje w Polsce kilka tysięcy miejsc pracy. W tym kontekście pozyskanie i utrzymanie specjalistycznej kadry staje się istotnym wyzwaniem. O tym jak mu sprostać i stworzyć optymalne warunki dla dalszego rozwoju branży BPO/SSC w naszym kraju dyskutowali uczestnicy sesji, odbywającej się w ramach dziewiątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: praca.wnp.pl

EEC 2017: Prawo sprzyjające biznesowi wymaga dialogu

Dodano: 23.05.2017 12:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Trzeba tworzyć reguły, które w dłuższej perspektywie czasu przyzwyczajają przedsiębiorstwa do proceduralnego działania i budują bezpieczeństwo na rynku - to jeden z wniosków debaty „Prawo sprzyjające biznesowi” podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: finanse.wnp.pl

M. Kurtyka, ME: będzie możliwość tworzenia w miastach stref niskoemisyjnych dla pojazdów elektrycznych

Dodano: 22.05.2017 21:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


O możliwościach, jakie samorządom ma dać ustawa o elektromobilności, oraz zagrożeniach dla tego ambitnego projektu Portalsamorzadowy.pl rozmawiał z Michałem Kurtyką, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Energii. Michał Kurtyka był gościem IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Kryterium emisji 550 g CO2/kWh "wrzutką" do pakietu zimowego

Dodano: 22.05.2017 17:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Maciej Bando, prezes URE, podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego ocenił, że znakomita większość niepewności regulacyjnej, o której się mówi w Polsce, to nie jest kwestia zaskakiwania nas przez UE, a sprawa naszych wewnętrznych regulacji i implementacji unijnych przepisów. Bywają jednak kompletne "niespodzianki", np. wprowadzenie w ostatniej chwili do pakietu zimowego kryterium emisji 550 g CO2/kWh.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Co ustawa o elektromobilności da samorządom?

Dodano: 22.05.2017 15:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy


O możliwościach, jakie samorządom ma dać ustawa o elektromobilności oraz zagrożeniach dla tego ambitnego projektu Portalsamorzadowy.pl rozmawiał z Michałem Kurtyką, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Energii. Michał Kurtyka był gościem IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Czas na zmiany w samorządach. Co je czeka i czy będzie to prawdziwa rewolucja?

Dodano: 22.05.2017 15:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Samorząd w obecnym kształcie się kończy. Co do konieczności zmian zgadzają się politycy i… samorządowcy różnych opcji. Zgody nie ma natomiast co do kierunku, w którym te zmiany miałyby zmierzać. Dyskusji na ten temat nie ułatwia rzecz jasna stan obecnych relacji między samorządem a rządem. Mówiono o tym podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Źródło: www.wnp.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone