wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Informacje  RSS
Zbycie lub wymiana bitcoinów przeniesionych z majątku prywatnego do majątku firmy

Dodano: 09.03.2018 15:03 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie określenia źródła przychodów z tytułu zbycia lub wymiany bitcoinów oraz formy opodatkowania przychodów z obrotu wirtualną walutą.

Źródło: https:

Złoty trzyma fason, chociaż na świecie znów robi się nerwowo

Dodano: 07.03.2018 10:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy
Informacje o rezygnacji głównego doradcy ekonomicznego Białego Domu (Gary'ego Cohna), które stały się tematem numer jeden na globalnych rynkach, gdyż teoretycznie zwiększają ryzyko eskalacji kolejnych protekcjonistycznych pomysłów Donalda Trumpa...

Źródło: inwestycje.pl

Czy GPW powinna kupować TASE? Oceniają Chojna-Duch i Socha

Dodano: 06.03.2018 19:03 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Informacja o potencjalnym zamiarze przejęcia przez Giełdę Papierów Wartościowych giełdy Tel Aviv Stock Exchange wzbudza kontrowersje wśród ekspertów. Sam komunikat można odebrać jako świetny PR Polski, szczególnie w kontekście napiętych obecnie relacji polsko-izraelskich, które prawdopodobnie nie zmienią się do czasu zakończenia przesilenia rządowego w Izraelu. Eksperci wyrażają też wątpliwości, czy taka inwestycja sprzyjałaby rozwojowi GPW. Wątpliwości budzi też to, czy GPW i Polski Fundusz Rozwoju będą oceniani łącznie jako pożądany partner strategiczny dla rozwoju TASE pod względem finansowym i kompetencyjnym, co będzie warunkiem wstępnym trudnych rozmów, także o charakterze politycznym.

Źródło: finanse.wnp.pl

Coraz mniej indywidualnych interpretacji podatkowych

Dodano: 06.03.2018 14:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy


W całym 2017 r. wydano 25,7 tys. indywidualnych interpretacji podatkowych, co oznacza spadek o niecałe 8 tys. rok do roku - wynika ze sprawozdania z działalności Krajowej Informacji Skarbowej za poprzedni rok. Ponad połowa interpretacji dotyczyła podatku od towarów i usług (VAT).

Źródło: www.podatki.biz

Mniej telefonów do fiskusa

Dodano: 06.03.2018 8:02 | 8 odsłon | 0 komentarzy


W ubiegłym roku podatnicy o 15 proc. rzadziej niż rok wcześniej rozmawiali z urzędnikami Krajowej Informacji Skarbowej. Za to coraz chętniej pytają fiskusa o zdanie za pośrednictwem innych kanałów komunikacji niż telefoniczny.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Opodatkowanie usług doradczych świadczonych przez spółkę szwajcarską

Dodano: 06.03.2018 0:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie ustalenia, czy spółka zobowiązana jest do pobrania i zapłaty 20% podatku dochodowego "u źródła" od wypłat stanowiących wynagrodzenie za usługi doradcze świadczone przez spółkę z siedzibą w Szwajcarii.

Źródło: https:

Obowiązki podmiotów świadczących usługi wymiany waluty wirtualnej

Dodano: 05.03.2018 8:04 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W dniu 1 marca 2018 r. Sejm przyjął ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która wprowadza m.in. definicję waluty wirtualnej. Nowe regulacje nakładają na podmioty, które świadczą usługi wymiany waluty wirtualnej (w tym kryptowaluty), obowiązek zawiadamiania Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) o podejrzanych transakcjach.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Informacja dodatkowa sporządzana przez jednostki i zakłady budżetowe oraz jednostki samorządu terytorialnego

Dodano: 05.03.2018 7:30 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Zeszyty Metodyczne Rachunkowości nr 3 (459) z dnia 01.02.2018 r.
Obowiązujące od 1 stycznia 2018 r. rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami RP, rozszerzyło zakres sprawozdania finansowego jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych oraz jednostek samorządu terytorialnego o informację dodatkową.

Źródło: https:

Posiłki na stołówce szkolnej dla uczniów i nauczycieli są zwolnione VAT

Dodano: 05.03.2018 0:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie podatku z działalności przyszkolnej stołówki oraz internatu.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone