poniedziałek, 23 lipca 2018 r.  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Podatek cyfrowy a polski interes fiskalny. Trwają prace nad projektem

Dodano: 21.07.2018 18:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- Priorytetem jest włączenie się w prace na forum Unii Europejskiej, aby ostateczny kształt projektu dyrektywy w jak największym stopniu odzwierciedlał interes fiskalny Polski oraz słuszne postulaty branży cyfrowej – informuje resort finansów. Unijna dyrektywa o podatku cyfrowym wymusi zmiany także w polskim ustawodawstwie. Co dzisiaj proponuje Komisja Europejska ws. nowego podatku?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2019: Raportowanie cen transferowych na nowych zasadach

Dodano: 20.07.2018 14:48 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Obecny obowiązek składania przez podatników sprawozdań CIT/TP i PIT/TP zostanie zastąpiony raportowaniem cen transferowych w formie elektronicznej (TP-R) - zapowiedziało Ministerstwo Finansów. W założeniu nowe rozwiązanie ma być prostsze i bardziej przyjazne dla podatników.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Biznes krytycznie o daninie solidarnościowej

Dodano: 20.07.2018 14:48 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Planowane na przyszły rok wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej i zmiany w wydatkowaniu składek na Fundusz Pracy to niebezpieczny precedens, który pokazuje też, że odpowiedzią rządzących na problemy jest dodatkowe opodatkowanie przedsiębiorców - oceniają Pracodawcy RP. Jak twierdzi ta zrzeszająca działających w Polsce przedsiębiorców organizacja, Fundusz Pracy jest coraz częściej wykorzystywany do zadań niezwiązanych z jego celami.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki na świecie: KE wzywa kilka krajów UE do korekt w prawie podatkowym

Dodano: 20.07.2018 14:47 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W czwartek Komisja Europejska poinformowała o wydaniu uzasadnionych opinii względem czterech krajów - Niemiec, Holandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Bruksela domaga się od władz tych państw zmian w przepisach podatkowych. Sprawy dotyczą m.in. transgranicznego zwrotu podatku od towarów i usług (VAT) oraz opodatkowania transferów kapitału emerytalnego.

Źródło: www.podatki.biz

Zasady opodatkowania dochodów z działalności nierejestrowej - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów

Dodano: 20.07.2018 12:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przegląd Podatku Dochodowego nr 12 (468) z dnia 20.06.2018 r.
Dochody osiągane z działalności nierejestrowej są opodatkowane według skali podatkowej i wykazywane z pozostałymi dochodami w zeznaniu. Przepisy ustawy o PIT nie nakładają na podatnika osiągającego dochody z działalności nierejestrowej obowiązków odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy. Przedsiębiorca współpracujący z podatnikiem prowadzącym działalność nierejestrową nie jest obowiązany do potrącania zaliczek od kwot wypłaconych na rzecz tego podatnika, jak również do wystawiania informacji dla celów podatkowych.

Źródło: https:

Podatki 2019: Warunki korekty cen transferowych do zmiany?

Dodano: 19.07.2018 14:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W ustawach podatkowych pojawi się jednoznaczna reguła mówiąca, że korekta cen transferowych stanowi odpowiednio przychodów lub koszt uzyskania przychodów i jest ujmowana w roku, którego dotyczy - wynika z projektu nowelizacji, który przygotował resort finansów. Koniecznością w takiej sytuacji ma być spełnianie warunków wskazanych w przepisach.

Tagi: Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2018: Zmiany w rozporządzeniu ws. kontroli celno-skarbowych

Dodano: 19.07.2018 14:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Resort finansów przygotował projekt zmian w rozporządzeniu dotyczącym warunków wykonywania kontroli celno-skarbowej. Przepisy zostaną dostosowane do zmian ustawowych. W efekcie uchylony zostanie wymóg, zgodnie z którym na żądanie kontrolowanego funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej musi okazać stałe upoważnienie do wykonywania kontroli i podać podstawę prawną podjęcia danej kontroli.

Źródło: www.podatki.biz

Rozliczenie kosztów podróży przedsiębiorcy

Dodano: 19.07.2018 7:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przegląd Podatku Dochodowego nr 12 (468) z dnia 20.06.2018 r.
Wykonywanie zadania w ramach prowadzonej działalności poza miejscowością, w której znajduje się siedziba przedsiębiorcy lub stałe miejsce wykonywania działalności, uważa się za podróż służbową przedsiębiorcy. W przypadku odbycia takiej podróży przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów faktycznie poniesione wydatki związane z podróżą służbową, o ile wykaże, że poniósł je w celu osiągnięcia przychodu lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodu (...). Przepisy podatkowe nie wprowadzają ograniczeń, co do rodzaju i klasy środka transportu jakim przedsiębiorca może odbywać podróż.

Źródło: https:

Podatki 2019: MF przygotowało nowelizację ws. zeznań PIT

Dodano: 18.07.2018 14:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) wprowadzone zostaną przepisy nakładające na organy podatkowe obowiązek udostępnienia zeznań podatkowych - wynika z projektu nowelizacji, który przygotowało Ministerstwo Finansów. Przepisy wprowadzą usługę polegającą na wypełnieniu zeznania przez Krajową Administrację Skarbową, bez wymogu złożenia odpowiedniego wniosku przez danego podatnika.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Regulacje ws. cen transferowych mają zostać uproszczone

Dodano: 18.07.2018 14:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Obecne przepisy w zakresie cen transferowych są zbyt skomplikowane i przynoszą zbyt wiele obciążeń dla przedsiębiorstw - twierdzi Ministerstwo Finansów, które przygotowało projekt nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych. W projekcie przewidziano m.in. zmniejszenie obowiązków dokumentacyjnych oraz wydłużenie niektórych terminów.

Źródło: www.podatki.biz


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone