poniedziałek, 20 listopada 2017 r.  Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Wiadomości z tagiem Podatnicy  RSS
Kiedy wpisać do księgi podatkowej koszt dotyczący ubezpieczenia firmowego majątku?

Dodano: 15.11.2017 7:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gazeta Podatkowa nr 74 (1428) z dnia 14.09.2017 r., autor: Monika Kuźbińska
Termin zapłaty składki ubezpieczeniowej nie ma wpływu na ujęcie wydatku z tego tytułu w księdze podatkowej. Sposób ewidencji kosztu ubezpieczenia firmowego majątku w księdze uzależniony jest natomiast od wybranej przez podatnika metody ujmowania kosztów. Podatnicy prowadzący księgę podatkową mogą ewidencjonować w niej koszty według metody uproszczonej lub metody memoriałowej.

Źródło: https:

Organ podatkowy kwestionuje rozliczenia? Oto instrumenty ochrony podatnika

Dodano: 11.11.2017 16:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prawo podatkowe z uwagi na swoją złożoność i niejednoznaczność jest dla przedsiębiorców źródłem wielu problemów. Podatnicy muszą być przygotowani na zmiany interpretacji, a czasem nawet na stosowanie przepisów wstecz, w polskim systemie prawnym bardzo wiele zależy bowiem od interpretacji organów podatkowych. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka instrumentów, które gwarantują bezpieczeństwo prawne podatnika.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czy można odstąpić od wydrukowania paragonu, gdy klient nie zażąda jego wydania?

Dodano: 10.11.2017 12:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podatnicy prowadzący ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących są obowiązani dokonywać wydruku paragonu fiskalnego lub faktury z każdej sprzedaży oraz wydawać wydrukowany dokument nabywcy. Obowiązek wręczenia paragonu fiskalnego klientowi obowiązuje także nawet, gdy klient go nie żąda. Nie wystarczy, że transakcja została zarejestrowana w pamięci kasy.

Tagi: Podatnicy
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Kwestionowanie rozliczeń przez organy podatkowe - instrumenty ochrony podatnika

Dodano: 07.11.2017 16:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Prawo podatkowe z uwagi na swoją złożoność i niejednoznaczność jest dla przedsiębiorców źródłem wielu problemów. Podatnicy muszą być przygotowani na zmiany interpretacji, a czasem nawet na stosowanie przepisów wstecz, w polskim systemie prawnym bardzo...

Źródło: inwestycje.pl

Zaliczki na CIT

Dodano: 03.11.2017 10:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Podatnicy CIT są zobowiązani do samodzielnego obliczenia wysokości podatku oraz jego uiszczenia bez wezwania organu w określonym terminie. Ustawa o CIT nakazuje wpłatę podatku już w trakcie trwającego roku podatkowego poprzez zapłatę zaliczek. W tym zakresie przewidziano dwa okresy za które możliwa jest ich wpłata: miesiące lub kwartały.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Aktualizacja NIP-2 po każdym otwarciu i zamknięciu rachunku bankowego

Dodano: 30.10.2017 9:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Podatnicy muszą informować o wszystkich otwieranych i zamykanych rachunkach bankowych. Także gdy zakładają je na jedną noc, mimo że na aktualizację NIP-2 w tym zakresie mają siedem dni. Zdaniem przedsiębiorców to kosztowny i niepotrzebny obowiązek. Tak samo uważają doradcy podatkowi. I apelują: czas zmienić niepraktyczne przepisy.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Split payment od 1 kwietnia 2018 r.

Dodano: 24.10.2017 8:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Podatnicy VAT nigdy nie narzekali na brak nowych przepisów. Kolejną, bardzo ważną nowością będzie mechanizm podzielonej płatności (ang. split payment), który ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia 2018 r. Aktualnie nad tymi przepisami pracuje Sejm. 26 października 2017 r. można zapytać o to nowe rozwiązanie legislacyjne eksperta z Ministerstwa Finansów podczas dyżuru telefonicznego.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Podatnicy boją się pytać fiskusa o zdanie

Dodano: 23.10.2017 8:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W tym roku urzędnicy wydali o ponad jedną czwartą interpretacji mniej niż rok wcześniej. Według resortu finansów może to być efekt opublikowanych przez resort ostrzeżeń

Tagi: Podatnicy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone