wtorek, 28 marca 2017 r.  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
Wiadomości z tagiem TSUE  RSS
Podatkowe Espresso 12/2017

Dodano: 23.03.2017 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok TSUE w sprawie zaległości z tytułu VAT przy zwolnieniu z długów w wyniku postępowania upadłościowego; [Express podatkowy] Wynagrodzenie radcy prawnego za przeniesienie praw autorskich do opinii stanowi przychód z działalności gospodarczej, Pracowników częściowo wykonujących prace badawczo-rozwojowe można uznać za zatrudnionych w celu realizacji działalności B+R w rozumieniu uCIT, Ustalanie dochodu z tytułu sprzedaży środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowiących ZCP [Legislacja]; Projekt nowelizacji ustaw przeciw wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych w konsultacjach [PwC w prasie] Umowa przenosząca własność rzeczy lub praw na Skarb Państwa w zamian za zaległości podatkowe nie generuje przychodu.

Źródło: https:

Pytanie prejudycjalne do TSUE: Skutki podatkowe w VAT przekazania przez spółkę akcyjną nieruchomości akcjonariuszowi z tytułu umorzenia jego akcji

Dodano: 23.03.2017 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W dniu 22 marca 2017 r. NSA skierował do TSUE pytanie prejudycjalne w zakresie konsekwencji na gruncie ustawy o VAT przekazania nieruchomości spółce powiązanej w zamian za umorzenie akcji.

Tagi: Pytanie, TSUE
Źródło: https:

VAT marża przy sprzedaży samochodów i części samochodowych

Dodano: 13.03.2017 12:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Gdy przy nabyciu samochodu nie wystąpi VAT naliczony, zarówno sprzedaż takiego samochodu, jak i części samochodowych może być opodatkowana od marży. Prawo do stosowania marży w przypadku sprzedaży części samochodowych pochodzących z demontażu potwierdził TSUE w wyroku z 18 stycznia 2017 r. w sprawie C-471/15. Do tej pory ani polskie organy podatkowe, ani sądy nie dawały takiego prawa.

Tagi: Prawo, TSUE
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Podatkowe Espresso 10/2017

Dodano: 09.03.2017 0:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok TSUE w sprawie wyłączenia stosowania obniżonej stawki VAT do dostawy książek cyfrowych drogą elektroniczną; [Express podatkowy] Świadczone przez bank usługi o charakterze zlecenia kredytowego są zwolnione z VAT; Odsetki ustawowe od zwróconej kontrahentowi niesłusznie potrąconej kary umownej nie są kosztami podatkowymi; Do wynagrodzenia biegłego sądowego nie mają zastosowania koszty uzyskania przychodu w wysokości 50%; [Legislacja] Poselski projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej skierowany do sejmowej Komisji Finansów Publicznych; [PwC w prasie] Zwrot akcyzy nie zależy od miejsca w łańcuchu dostaw.

Źródło: https:

Wyrok TSUE: Wyłączenie stosowania obniżonej stawki VAT do dostawy książek cyfrowych drogą elektroniczną

Dodano: 07.03.2017 0:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W dniu 7 marca 2017 r. TSUE w sprawie C-390/15 (RPO) wydał wyrok w przedmiocie zgodności z zasadą neutralności podatkowej stosowania obniżonej stawki VAT, tylko do publikacji znajdujących się na nośniku fizycznym (książki cyfrowe).

Tagi: Wyrok, TSUE
Źródło: https:

Zwroty orzecznictwa ws. skutków wpisu do rejestru klauzul abuzywnych [Punkty widzenia]

Dodano: 06.03.2017 6:31 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Najwyższy przychylił się do koncepcji wąskich skutków wpisu klauzuli do rejestru klauzul abuzywnych, a TSUE zajął stanowisko przeciwne. Przed koniecznością rozstrzygnięcia tego dylematu w ostatnich dniach stanął Sąd Apelacyjny w Warszawie, który podjął zawieszone wcześniej postępowania w sprawach z odwołań od decyzji Prezesa UOKiK nakładających na przedsiębiorców kary za stosowanie klauzul wpisanych do rejestru. W jednym z takich postępowań został właśnie wydany wyrok. W ustnych motywach orzeczenia SA opowiedział się za koncepcją wąskich skutków wpisu klauzuli do rejestru, stwierdzając, że wbrew pozorom wcale nie występuje sprzeczność pomiędzy przywołanym orzeczeniem SN oraz wyrokiem TSUE.

Źródło: feedproxy.google.com

TSUE o zwolnieniu z VAT-u dla usług w niezależnej grupie członków [Rynek]

Dodano: 02.03.2017 7:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Zdaniem Juliane Kokott, rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zwolnienie z VAT dla usług świadczonych w ramach (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Pytanie do TSUE może jeszcze bardziej pogrążyć branżę turystyczną

Dodano: 20.02.2017 20:30 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Do tej pory fiskus chciał, żeby touroperatorzy liczyli VAT od szacowanej marży, co i tak było kłopotliwe. Teraz może się okazać, że powinni go rozliczać od całej kwoty otrzymanej zaliczki.

Tagi: Pytanie, TSUE
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kiedy reklama porównawcza jest niedozwolona? TSUE nie rozwiązał problemu

Dodano: 17.02.2017 8:02 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno w prasie było głośno o wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-562/15 Carrefour Hypermarchés SAS przeciwko ITM Alimentaire International SASU. Trybunał uznał w nim, że w niektórych okolicznościach reklama porównawcza cen między sklepami różnego formatu i różnej wielkości nie jest dozwolona.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kiedy reklama porównawcza jest niedozwolona? TSUE nie rozwiązał problemu

Dodano: 17.02.2017 8:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno w prasie było głośno o wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-562/15 Carrefour Hypermarchés SAS przeciwko ITM Alimentaire International SASU. Trybunał uznał w nim, że w niektórych okolicznościach reklama porównawcza cen między sklepami różnego formatu i różnej wielkości nie jest dozwolona.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone