sobota, 19 sierpnia 2017 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem TSUE  RSS
Rząd zignorował orzeczenie TSUE ws. Puszczy Białowieskiej. To niebezpieczny precedens.

Dodano: 02.08.2017 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Polskie władze w sporze z KE dopuściły się niebezpiecznego precedensu – zignorowania postanowienia TSUE. Pewność, że do wyroków tej instytucji stosują się wszystkie państwa członkowskie, to fundament UE

Tagi: TSUE
Źródło: forsal.pl

Szymański: jeżeli dojdzie do uruchomienia procedur, będziemy bronili swoich racji także przed TSUE

Dodano: 19.07.2017 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Jeśli KE przedstawi rekomendacje ws. reformy sądownictwa, rząd rzeczowo się do nich odniesie - powiedział PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański. Jeśli dojdzie do uruchomienia innych procedur będziemy bronili swoich racji także przed Trybunałem Sprawiedliwości - zapowiedział.

Źródło: forsal.pl

TSUE wyjaśni, czy przed 2016 r. był prewspółczynnik VAT

Dodano: 17.07.2017 9:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Spór o to, czy gminy i związki międzygminne musiały uwzględniać w swoich rozliczeniach z fiskusem działalność nieobjętą VAT, rozstrzygnie unijny trybunał.

Tagi: TSUE
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 26/2017

Dodano: 13.07.2017 1:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Nie można przenieść zwrotu nadwyżki VAT do momentu przekazania protokołu z kontroli podatkowej; [Express podatkowy] Opinia Rzecznika Generalnego TSUE - Pierwsze zasiedlenie nie musi być związane z dokonaniem czynności podlegających VAT; Wydatki na nabycie usług gastronomicznych, ponoszone w związku z podróżami służbowymi pracowników, stanowią koszt podatkowy; Dobrowolne umorzenie udziałów bez wynagrodzenia nie generuje przychodu; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustaw o podatkach dochodowych – konsultacje społeczne.

Źródło: https:

Pytanie prejudycjalne do TSUE - Prawo do odliczenia podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych

Dodano: 12.07.2017 1:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


W dniu 10 lipca 2017 r. WSA we Wrocławiu skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE pytanie prejudycjalne dotyczące rozliczeń w przypadku wydatków mieszanych ponoszonych przez związki gminne.

Źródło: https:

Imponujący wynik inwestycji w I półroczu w SSE zarządzanych przez ARP

Dodano: 05.07.2017 15:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Agencja Rozwoju Przemysłu w pierwszej połowie 2017 roku udzieliła 40 zezwoleń na działalność gospodarczą w specjalnych strefach ekonomicznych: SSE Euro-Park Mielec i TSSE Euro-Park Wisłosan. Oznacza to 984 mln zł inwestycji oraz 1 tys. 158 nowych miejsc pracy.

Źródło: praca.wnp.pl

Podatkowe Espresso 25/2017

Dodano: 30.06.2017 14:31 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok 7 sędziów NSA w sprawie braku opodatkowania VAT opłat pobieranych przez organizacje producentów magnetowidów; [Express podatkowy] Opinia Rzecznika Generalnego TSUE - Jedyne przesłanki wykluczenia rolnika ze wspólnego systemu ryczałtowego wynikają z art. 296 dyrektywy VAT; Wynagrodzenia managerów i wydatki na zapewnienie im odpowiedniej infrastruktury mogą stanowić koszt uzyskania przychodu; [PIT] Zaległe składki na ubezpieczenie, zapłacone przez spółkę za byłych zleceniobiorców, stanowią dla nich przychód; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o CIT - publikacja danych podatkowych – konsultacje społeczne; [PwC w prasie] Bój się podatniku, fiskus sięga po klauzulę.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 24/2017

Dodano: 23.06.2017 12:31 | 6 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok NSA w sprawie zwolnienia z CIT przychodów z tytułu wykonanego poza strefą transportu i montażu produktów strefowych; [Express podatkowy] TSUE - Zwolnienie dostawy nowego środka transportu nie jest uzależnione od posiadania siedziby w państwie przeznaczenia; Strony umowy mogą określić moment zakończenia usługi, który determinuje moment powstania obowiązku podatkowego; Umorzenia zobowiązania wspólnika spółki do zwrotu nakładów poczynionych na nieruchomość stanowi przychód z działalności gospodarczej; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym - opodatkowanie elektronicznych papierosów - w konsultacjach; [PwC w prasie] Fiskus robi coraz większy użytek z JPK.

Źródło: https:

TSUE zajmie się hazardem

Dodano: 22.06.2017 9:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Dzisiejszy wyrok luksemburskich sędziów może mieć kluczowe znaczenie dla oceny zgodności z prawem unijnym polskich przepisów hazardowych.Ten wyrok ten może mieć kluczowe znaczenie dla oceny polskich przepisów. Od lipca na podstawie nowelizacji ustawy o grach hazardowych (Dz.U. z 2017 r. poz. 88) resort finansów będzie prowadził wykaz stron, za pośrednictwem których granie jest niedozwolone.

Źródło: biznes.interia.pl

TSUE zajmie się hazardem

Dodano: 22.06.2017 8:02 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Dzisiejszy wyrok luksemburskich sędziów może mieć kluczowe znaczenie dla oceny zgodności z prawem unijnym polskich przepisów hazardowych

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone