poniedziałek, 20 lutego 2017 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem TSUE  RSS
Kiedy reklama porównawcza jest niedozwolona? TSUE nie rozwiązał problemu

Dodano: 17.02.2017 8:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno w prasie było głośno o wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-562/15 Carrefour Hypermarchés SAS przeciwko ITM Alimentaire International SASU. Trybunał uznał w nim, że w niektórych okolicznościach reklama porównawcza cen między sklepami różnego formatu i różnej wielkości nie jest dozwolona.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 7/2017

Dodano: 16.02.2017 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Warszawie w sprawie obowiązku poboru WHT od należności z tytułu korzystania ze znaku towarowego; [Express podatkowy] TSUE - Nie można odmówić zwolnienia WDT z VAT tylko dlatego, że podatnik nie jest zarejestrowany w systemie wymiany informacji; Do premii wypłacanej twórcom można zastosować przepisy o 50% kosztach uzyskania przychodu; Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w spółce zależnej; [Legislacja] Nowelizacja kodeksu karnego (walka z wyłudzaniem VAT) - publikacja w Dzienniku Ustaw; [PwC w prasie] Dwa tygodnie dla MŚP na przesłanie fiskusowi JPK.

Źródło: https:

TSUE przypomina o istocie neutralności VAT

Dodano: 15.02.2017 9:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, w którym orzekł, że możliwość zastosowania 0-proc. stawki VAT przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów nie może być uzależniona od tego, czy kontrahent był zarejestrowany jako czynny podatnik VAT-UE. Wyrok dotyczy portugalskiego fiskusa, ale ma znaczenie dla polskich przedsiębiorców. Polska skarbówka popełnia bowiem identyczne błędy.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Brak rejestracji VAT-UE nie powinien decydować o odliczeniu podatku

Dodano: 13.02.2017 9:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wyrok TSUE daje nadzieję na to, że organy przestaną traktować rejestrację dla celów VAT jako warunek konieczny do skorzystania zprawa do odliczenia podatku - mówi Przemysław Antas, radca prawny w Antas Kancelaria Radców Prawnych i Doradców Podatkowych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

06.02 TSUE: opłata reprograficzna poza opodatkowaniem VAT

Dodano: 07.02.2017 9:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Opłata ponoszona w związku ze sprzedażą urządzeń elektronicznych np. kserokopiarek, drukarek, nagrywarek DVD, skanerów jako rekompensata dla twórców za legalne kopiowanie ich utworów na własny użytek nabywców takich urządzeń nie jest objęta podatkiem VAT. Tak wskazał TSUE ...

Tagi: Opłata, TSUE
Źródło: www.vat.pl

Skomplikowane konsekwencje wyroku TSUE ws. VAT od opłat reprograficznych

Dodano: 04.02.2017 11:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Konsekwencje wyroku TSUE, który uznał, że nie trzeba płacić VAT od opłat reprograficznych, mogą być skomplikowane - uważa partner w firmie doradczej MDDP Janina Fornalik. Jedni będą mogli odzyskać podatek, ale inni będą musieli zwrócić odliczony VAT.

Tagi: TSUE, Jedna
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pojęcie trwałego nośnika w najnowszym orzeczeniu TSUE [Prawo na weekend]

Dodano: 27.01.2017 6:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Istotną kwestią prawną w sporze rozstrzygniętym przedwczoraj przez TSUE była wykładnia pojęcia "trwały nośnik informacji". W szczególności to, czy zmiany w umowie ramowej, które bank przekazuje klientowi za pomocą poczty elektronicznej znajdującej się w serwisie transakcyjnym banku, należy uznać za dostarczone klientowi na trwałym nośniku, czy też jedynie za udostępnione klientowi.

Tagi: Prawo, TSUE
Źródło: feedproxy.google.com

NSA pyta o VAT. Sąd administracyjny skierował do TSUE pytanie ws. gminnego VAT

Dodano: 19.01.2017 14:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


NSA zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości UE z pytaniem o wykładnię przepisów w sprawie możliwości odliczenia przez gminę podatku VAT

Źródło: samorzad.pap.pl

Podatkowe Espresso 3/2017

Dodano: 19.01.2017 0:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Podmioty praw do zwielokrotniania utworów nie świadczą usług na rzecz producentów czystych nośników;[CIT] Wyrok WSA w Warszawie w sprawie momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wypłaconych premii; [VAT] Dotacja otrzymana przez uniwersytet z NCBiR nie jest opodatkowana VAT i nie generuje prawa do odliczenia podatku; [CIT] Wypłata środków z kapitału zapasowego spółki hiszpańskiej na rzecz spółki polskiej jest dochodem z udziału w zyskach osób prawnych; [Legislacja] Wyjaśnienia Ministra Finansów w sprawie zmian legislacyjnych od 01.01.2017 r.; [PwC w mediach] Odstąpienie od umowy sprzedaży oznacza ponowne przeniesienie własności

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone