środa, 29 marca 2017 r.  Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Wiadomości z tagiem Wnioski  RSS
Wniosek o 500 plus w 2017 roku

Dodano: 27.03.2017 8:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Osoby korzystające ze świadczenia wychowawczego, zwanego potocznie

Tagi: Osoby, Wnioski
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Sejm: głosowanie nad wotum nieufności 5-7 kwietnia lub 19-21 kwietnia

Dodano: 24.03.2017 14:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło zostanie poddany pod głosowanie albo podczas posiedzenia Sejmu 5-7 kwietnia, albo 19-21 kwietnia - poinformował w piątek PAP dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Źródło: www.wnp.pl

Schetyna: wniosek o wotum nieufności dla rządu jeszcze w piątek

Dodano: 24.03.2017 9:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło zostanie złożony jeszcze w piątek - zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił, że wniosek jest dobrze uzasadniony. To nie może być tylko krytyka złych rządów PiS, ale i nasza wizja Polski po PiS-ie - dodał."On dzisiaj będzie złożony" - powiedział Schetyna w piątek w radiowej Trójce o wniosku ws. konstruktywnego wotum nieufności dla rządu.

Zaznaczył, że konsultacje z innymi klubami opozycyjnymi, które prowadził szef klubu PO Sławomir Neumann, zakończyły się w czwartek. Szef Platformy stwierdził, że sejmowa debata nad wnioskiem najprawdopodobniej odbędzie na pierwszym kwietniowym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowano jest w dniach 5-7 kwietnia.

Schetyna powiedział też, że konsultacje ws wniosku o wotum nieufności dotyczyły uzasadnienia, debaty i analizy argumentów. "To jest dobrze uzasadniony wniosek - zapewnił szef PO.

"To nie może być tylko krytyka tych 16 miesięcy złych rządów PiS, musi być wizja, jak chcemy zobaczyć, jak widzimy Polskę po PiS-ie, dzień po, jak chcemy ją zmieniać" - podkreślił Schetyna.

Odnosząc się do czwartkowej debaty w sprawie odwołania ministra środowiska Jana Szyszki powiedział, że pokazała ona "co złego zrobił minister Szyszko i jego nadzwyczajną pozycję w tym rządzie".

"Tylko ten wniosek o konstruktywne wotum nieufności jest końcem pewnego etapu. Bo można każdego ministra chcieć odwołać, bo każdy jest zły lub jeszcze gorszy. Ale pokazujemy, że cały rząd powinien podać się do dymisji, dlatego stąd ta debata i stąd nasz wniosek" - podkreślił szef PO.

Odniósł się też do tego, że to on jest wskazanym we wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, kandydatem na nowego premiera. "Nie jestem zwolennikiem kabaretu Jarosława Kaczyńskiego i biegania z tabletem" - powiedział Schetyna.

Podczas debaty nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu PO-PSL w marcu 2013 r. ówczesna marszałek Sejmu Ewa Kopacz (PO) powołując się na regulamin izby, nie zgodziła się, by Piotr Gliński, który wówczas był kandydatem na premiera, ale nie był posłem - zabrał głos na sali sejmowej. W takiej sytuacji prezes PiS Jarosław Kaczyński odtworzył na mównicy sejmowej jego wystąpienie z tabletu.

"(Jestem) liderem tego wniosku i liderem największej partii opozycyjnej. Liderem opozycji jest Platforma Obywatelska, bo ma najwięcej posłów i dzisiaj też najlepsze sondaże po stronie opozycyjnej" - powiedział Schetyna.

Źródło: www.wnp.pl

PO chce odwołania Szyszki. MŚ: wniosek osłabia pozycję Polski w kwestiach klimatycznych

Dodano: 23.03.2017 12:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wniosek PO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra środowiska Jana Szyszki to osłabianie pozycji Polski, jeżeli chodzi o możliwości negocjacji kwestii klimatycznych i zabiegania o interesy kraju związane z pochłanianiem dwutlenku węgla - ocenia resort środowiska.

Tagi: Jako, Wnioski
Źródło: energetyka.wnp.pl

Wniosek o ograniczenie prawa wglądu w postępowaniach przed Prezesem UOKiK [Prawo na weekend]

Dodano: 23.03.2017 8:16 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy mają obowiązek przekazywania na żądanie Prezesa UOKiK wszelkich informacji i dokumentów, które następnie są gromadzone w aktach sprawy. Do akt sprawy prawo wglądu mają strony, a w postępowaniu o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone prawo to przysługuje również podmiotowi zainteresowanemu. Wobec tego przedsiębiorca może być narażony na zapoznanie się przez innych uczestników postępowania z informacjami, które stanowią jego tajemnicę. By chronić przedsiębiorców przed takim negatywnym skutkiem wykonywania ich ustawowych obowiązków, ustawodawca dopuścił możliwość ograniczenia prawa wglądu do materiału dowodowego.

Źródło: feedproxy.google.com

Bank Światowy chwali polską gospodarkę

Dodano: 21.03.2017 14:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Bank Światowy chwali polską gospodarkę. W opublikowanym raporcie "Lekcje z Polski, Wnioski dla Polski" wskazano, że rozwój gospodarczy Polski w ostatnich latach okazał się ogromnym sukcesem.

Tagi: Bank, Wnioski
Źródło: inwestycje.pl

Bank Światowy: Polska potrzebuje reform pomimo osiągniętego sukcesu

Dodano: 21.03.2017 12:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Rozwój gospodarczy Polski był w ostatnich latach ogromnym sukcesem, jednak potrzebne są kolejne reformy, które pozwoliłyby spełnić oczekiwania obywateli na dalsze doganianie Unii Europejskiej - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Banku Światowego „Lekcje z Polski, Wnioski dla Polski”.

Tagi: Bank, Unia, Wnioski
Źródło: finanse.wnp.pl

Jacek Szwajcowski złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Pelionu

Dodano: 16.03.2017 14:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Jacek Szwajcowski złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Pelionem, podał Urząd. Wniosek wpłynął 14 marca, sprawa jest w toku.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jacek Szwajcowski złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Pelionu

Dodano: 16.03.2017 14:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Jacek Szwajcowski złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Pelionem, podał Urząd. Wniosek wpłynął 14 marca, sprawa jest w toku.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone