poniedziałek, 27 lutego 2017 r.  Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Wiadomości z tagiem Wyrok  RSS
Podatkowe Espresso 8/2017

Dodano: 24.02.2017 14:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok NSA w sprawie kwalifikacji na gruncie VAT zwrotu przedmiotu depozytu nieprawidłowego w innej postaci; [Express podatkowy] Opinia Rzecznika Generalnego - Przekazanie rzeczy w miejsce zapłaty celem wygaśnięcia zobowiązania podatkowego nie jest opodatkowane VAT; Zmiana ceny towarów w trakcie roku nie może być elementem kosztów podatkowych; Nieodpłatne pełnienie przez wspólników funkcji prezesa zarządu i członków zarządu a CIT; [Legislacja] Projekt nowelizacji ustawy o PIT (uproszczenie rozliczeń) - przyjęty przez KFP; [PwC w prasie] Został tydzień na przesłanie JPK.

Źródło: https:

Wyrok TSUE: Brak bezpośredniego skutku dyrektywy unijnej w przypadku zwolnienia z podatku niektórych usług kulturalnych

Dodano: 17.02.2017 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W dniu 15 stycznia 2017 r., Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok w sprawie C‑592/15 w przedmiocie możliwości zastosowania przepisów unijnej dyrektywy bezpośrednio w zakresie zwolnienia z opodatkowania świadczenia usług kulturalnych.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 7/2017

Dodano: 16.02.2017 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Warszawie w sprawie obowiązku poboru WHT od należności z tytułu korzystania ze znaku towarowego; [Express podatkowy] TSUE - Nie można odmówić zwolnienia WDT z VAT tylko dlatego, że podatnik nie jest zarejestrowany w systemie wymiany informacji; Do premii wypłacanej twórcom można zastosować przepisy o 50% kosztach uzyskania przychodu; Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w spółce zależnej; [Legislacja] Nowelizacja kodeksu karnego (walka z wyłudzaniem VAT) - publikacja w Dzienniku Ustaw; [PwC w prasie] Dwa tygodnie dla MŚP na przesłanie fiskusowi JPK.

Źródło: https:

TSUE przypomina o istocie neutralności VAT

Dodano: 15.02.2017 9:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, w którym orzekł, że możliwość zastosowania 0-proc. stawki VAT przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów nie może być uzależniona od tego, czy kontrahent był zarejestrowany jako czynny podatnik VAT-UE. Wyrok dotyczy portugalskiego fiskusa, ale ma znaczenie dla polskich przedsiębiorców. Polska skarbówka popełnia bowiem identyczne błędy.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Brak rejestracji VAT-UE nie powinien decydować o odliczeniu podatku

Dodano: 13.02.2017 9:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wyrok TSUE daje nadzieję na to, że organy przestaną traktować rejestrację dla celów VAT jako warunek konieczny do skorzystania zprawa do odliczenia podatku - mówi Przemysław Antas, radca prawny w Antas Kancelaria Radców Prawnych i Doradców Podatkowych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 6/2017

Dodano: 09.02.2017 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok NSA w sprawie oprocentowania nadpłaty powstałej na skutek niezgodności prawa krajowego z prawem wspólnotowym; [Express podatkowy] Wydatki dokonane ze środków funduszu innowacyjności mogą stanowić koszt uzyskania przychodu; Opłaty startowe z tytułu uczestnictwa w zawodach sportowych nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT; Przyprawy i mieszanki przypraw stanowią produkty podobne; [Legislacja] Projekt zmiany ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i Kodeksu Pracy dotyczący jednej wpłaty do ZUS - przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w prasie] Małe i średnie firmy po raz pierwszy złożą JPK_VAT.

Źródło: https:

Wytoczył Facebookowi proces ws. zmanipulowanych zdjęć

Dodano: 06.02.2017 21:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Przed sądem w Wuerzburgu w poniedziałek rozpoczął się proces z powództwa uchodźcy z Syrii - autora słynnego selfie z kanclerz Angelą Merkel, który domaga się od Facebooka skasowania szkalujących go zmanipulowanych zdjęć. Wyrok zapadnie 7 marca.

Źródło: it.wnp.pl

Wyrok sądu ma mniejszą wagę niż faktura

Dodano: 06.02.2017 18:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Inwestor, który na skutek wyroku sądu musiał zapłacić podwykonawcy, nie ujmie tego wydatku w kosztach, bo zabrakło faktury od wykonawcy – wynika z wyroku NSA.

Tagi: Wyrok
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 5/2017

Dodano: 03.02.2017 13:31 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Warszawie w sprawie kontynuowania posiadania udziałów w sytuacji połączenia spółek przez przejęcie; [Express podatkowy] Uchwała NSA: Prowadzenie postępowania podatkowego po rozwiązaniu spółki cywilnej; Rabat otrzymany w formie premii pieniężnej przed dokonaniem zakupu produktów; Stawka podatku właściwa dla czynności udostępniania na rzecz wspólnoty mieszkaniowej majątku spółdzielni; [Legislacja] Projekt nowelizacji ustawy o PIT zakładający uproszczenie rozliczeń - przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w prasie] Minister idzie na skróty w strefach.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 4/2017

Dodano: 27.01.2017 11:32 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Warszawie w sprawie skutków podatkowych na gruncie CIT nabycia pakietu wierzytelności; [Express podatkowy] Opodatkowanie prowizji od sprzedaży biletów na transport międzynarodowy; Kakao i kawa zbożowa nie są towarami podobnymi i stosowanie do nich różnych stawek VAT nie narusza zasady neutralności; Zwolnienie z zapłaty odsetek przewyższających maksymalne nie powoduje powstania przychodu; [Legislacja] Projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w prasie] Rejestracja VAT - jak nie widać różnicy, to po co przepłacać

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone