piątek, 22 września 2017 r.  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Wiadomości z tagiem Wyrok  RSS
Podatkowe Espresso 32/2017

Dodano: 20.09.2017 20:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Gliwicach w sprawie zaliczenia składek z tytułu umowy ubezpieczenia pracowników do kosztów podatkowych; [Express podatkowy] TSUE - Możliwość odliczenia VAT przy usługach budowlanych dotyczących obiektu należącego do osoby trzeciej; Wykonywanie badań psychologicznych pracownika jest zwolnione z podatku VAT; Wzajemne poręczenia udzielane przez podmioty powiązane mogą stanowić nieodpłatne świadczenia opodatkowane na podstawie ustawy o CIT; [Legislacja] Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wprowadzający mechanizm podzielonej płatności - przyjęty przez Radę Ministrów.

Źródło: https:

Czechy: Sąd odrzucił pozew ws. zakazu noszenia hidżabu w szkole

Dodano: 19.09.2017 18:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sąd w Pradze odrzucił we wtorek apelację Somalijki, która domagała się odszkodowania i przeprosin za uniemożliwienie jej noszenia hidżabu w szkole pielęgniarek. Wyrok jest prawomocny. Zakaz miał być powodem jej rezygnacji z nauki w tej instytucji.

Tagi: Wyrok, Zakup
Źródło: forsal.pl

Czechy: Sąd odrzucił pozew ws. zakazu noszenia hidżabu w szkole.

Dodano: 19.09.2017 18:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Sąd w Pradze odrzucił we wtorek apelację Somalijki, która domagała się odszkodowania i przeprosin za uniemożliwienie jej noszenia hidżabu w szkole pielęgniarek. Wyrok jest prawomocny. Zakaz miał być powodem jej rezygnacji z nauki w tej instytucji.

Tagi: Wyrok, Zakup
Źródło: forsal.pl

Podatki 2017: Ważny wyrok ws. opodatkowania sprzedaży nieruchomości

Dodano: 19.09.2017 9:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uznał, że w efekcie śmierci jednego z małżonków drugi nie może nabyć (dla celów podatkowych) w drodze spadku po raz drugi udziału w danej nieruchomości. Wyrok jest odpowiedzią na skargę rzecznika praw obywatelskich, który postanowił zainterweniować w związku z jedną z indywidualnych interpretacji podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Podatkowe Espresso 31/2017

Dodano: 14.09.2017 1:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Warszawie w sprawie obowiązku poboru podatku u źródła przy zakupie biletów lotniczych od pośrednika; [Express podatkowy] Uzależnienie zwolnienia z VAT od określonych obrotów lub umowy z podmiotem uprawnionym do zwrotu VAT podróżnym –opinia Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE; Limit przewidziany w art. 9a ustawy o CIT należy odnosić łącznie do wszystkich transakcji tego samego rodzaju; Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę komandytową podlega opodatkowaniu PCC; [Legislacja] Projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w mediach] Będzie wspólna data dla kosztów.

Źródło: https:

"Wyrok TK niczego tak do końca nie rozjaśnia"

Dodano: 11.09.2017 11:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Poniedziałkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego niczego tak do końca nie rozjaśnia - ocenił rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. Dodał, że stanowisko TK na pewno będzie rozważone.

Tagi: Wyrok, Sądu
Źródło: www.rp.pl

Wyrok ws. katastrofy hali MTK – 21 września

Dodano: 08.09.2017 14:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy


21 września o godz. 10 Sąd Apelacyjny w Katowicach ogłosi wyrok w procesie odwoławczym od wyroku sądu I instancji w sprawie największej katastrofy budowlanej w historii Polski – zawalenia się hali MTK. W styczniu 2006 r. pod jej gruzami zginęło 65 osób.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Podatkowe Espresso 30/2017

Dodano: 07.09.2017 1:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Białymstoku w sprawie zaliczenia do kosztów podatkowych kwoty kaucji gwarancyjnych zatrzymanych przez kontrahentów; [Express podatkowy] Środki pieniężne, stanowiące równowartość należnego VAT nie stanowią dla wnoszącego aport przychodu; Usługa administrowania umową generalną na rzecz ubezpieczyciela podlegała zwolnieniu na podstawie ustawy o VAT; Stawka podatku VAT dla dzierżawy gruntów; [Legislacja] Projekt nowelizacji ustaw przeciw wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych – nowa wersja; [PwC w mediach] Nie będzie codziennych JPK z banków.

Źródło: https:

Rozpoczęła się rozprawa apelacyjna ws. katastrofy hali MTK

Dodano: 04.09.2017 11:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach rozpoczęła się w poniedziałek rozprawa apelacyjna w sprawie katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) z 2006 r., w której zginęło 65 osób. Wyrok sądu I instancji zaskarżyły zarówno obrona, jak i prokuratura.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Ujawnić pensje. Wyrok WSA w Gdańsku w sprawie jawności wynagrodzeń w starostwie

Dodano: 31.08.2017 14:20 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Starosta pucki przegrał przed gdańskim WSA w sprawie o jawność wynagrodzeń, nagród i wykształcenia pracowników. Sąd nakazał staroście ujawnić te informacje.

Źródło: samorzad.pap.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone