środa, 18 stycznia 2017 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Wyrok  RSS
2 mld złotych zostaną w branży transportowej. Wyrok TK ws. ryczałtów noclegowych

Dodano: 12.01.2017 10:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy transportowi odetchnęli z ulgą, a widmo wypłat miliardowych odszkodowań dla kierowców zostało oddalone - to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dotyczącej ryczałtów noclegowych kierowców w zagranicznej podróży służbowej...

Źródło: inwestycje.pl

Wyrok TSUE pomoże frankowiczom. "Nie można ograniczać praw konsumentów"

Dodano: 12.01.2017 8:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


KLAUZULE ABUZYWNE Praw konsumentów nie można ograniczać w imię interesu przedsiębiorców – to sedno jednego z ostatnich orzeczeń wydanych przez luksemburski trybunał

Tagi: Wyrok, ZUSu, TSUE
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 2/2017

Dodano: 12.01.2017 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok WSA w Warszawie w sprawie braku możliwości odliczenia VAT przez zarejestrowaną w Polsce spółkę zagraniczną; [Express podatkowy] TSUE - Za odmowę udzielenia informacji w ramach wymiany informacji podatkowych może zostać nałożona kara finansowa; Stosowanie przepisów o tzw. „zatorach pieniężnych”; [Legislacja] Nowa ulga inwestycyjna dla firm – propozycja Ministerstwa Rozwoju; [PwC w prasie] Zastosowanie przepisów o niedostatecznej kapitalizacji w przypadku kapitalizacji odsetek.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 1/2017

Dodano: 05.01.2017 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok NSA w sprawie zasad rozliczania VAT w przypadku transakcji forward z podmiotem zagranicznym; [Express podatkowy] Spółkę zagraniczną uznaje się za CFC, gdy jej udziały posiada FIZ; [Legislacja] Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców opublikowana w Dzienniku Ustaw; [PwC w prasie] Amortyzować można tylko własny składnik majątku.

Źródło: https:

Krakowski sąd utrzymał kary dożywocia dla zabójców właścicieli kantorów

Dodano: 30.12.2016 15:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Krakowski sąd apelacyjny utrzymał w piątek kary dożywocia dla Tadeusza G. i Wojciecha W. za zabójstwo pięciu osób i usiłowanie zabicia kolejnych dwóch. Ofiary wywodziły się z kręgu właścicieli, współwłaścicieli i pracowników kantorów. Wyrok jest prawomocny.

Tagi: Wyrok
Źródło: finanse.wnp.pl

Wyrok TSUE wskazuje, że polska ustawa inwigilacyjna jest niezgodna z prawem UE

Dodano: 21.12.2016 13:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Państwa UE nie powinny tworzyć przepisów, które nakazują operatorom bezwarunkowe gromadzenie danych o połączeniach obywateli i udostępnianie tych danych służbom bez uprzedniej kontroli. Tak orzekł dziś Trybunał Sprawiedliwości UE. Polska ustawa inwigilacyjna wydaje się więc idealnym przykładem ustawy niezgodnej z prawem UE.

Źródło: di.com.pl

Dziennik lekcyjny jest informacją publiczną i ma być udostępniony na wniosek (przynajmniej niektóre strony) - wyrok

Dodano: 15.12.2016 13:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Jeśli obywatel prosi o kopię stron dziennika szkolnego to dyrektor powinien rozważyć udostępnienie tej informacji. Wyrok sądu z Gliwic wyraźnie mówi o tym obowiązku, choć warto też pamiętać o kwestiach prywatności.

Źródło: di.com.pl

Podatkowe Espresso 45/2016

Dodano: 15.12.2016 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok NSA w sprawie możliwości odliczenia VAT po okresie przedawnienia zobowiązania podatkowego; [Express podatkowy] TSUE - Przyznanie finansowania i dostawa aktywów obrotowych potrzebnych do celów produkcji rolnej stanowią jedną usługę; Wydatki na zniszczenie towarów nie zawsze mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów; Otrzymanie gratisowych towarów od kontrahenta nie generuje przychodu; [Legislacja] Ustawa o zmianie ustawy o podatku akcyzowym opublikowana w Dzienniku Ustaw; [PwC w prasie] Jak z wyłudzeniami VAT radzą sobie inne kraje.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 rediff.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone